пятница, 18 февраля 2022 г.

НЕБЕСНА СОТНЯ – ЯНГОЛИ, ЯКІ СТАЛИ ГЕРОЯМИ

 

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв-захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні.

18 – 20 лютого 2014 року під час Євромайдану на Інститутській вулиці у Києві бійці підрозділу «Беркут» розстрілювали протестувальників. 20 лютого загинуло найбільше активістів. Наступного дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання лунала пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Розстріл активістів Майдану є одним з найтрагічніших етапів сучасної історії України. 105 учасникам Революції гідності посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземних громадян нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні (посмертно). Це були люди різні за віком, статтю, освітою. Найстаршому – Івану Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарію Войтовичу – лише 17.

До цієї дати Берестівська сільська бібліотека підготувала книжкову виставку-пам'ять «Небесна Сотня – янголи, які стали героями».


ТРИЗУБ – ДЕРЖАВНИЙ СИМВОЛ УКРАЇНИ

 

19 лютого 1992 р. Верховна Рада ухвалила постанову «Про Державний Герб України», якою затвердила Малий Герб у вигляді золотого Тризуба на синьому полі.

Тризуб є стародавнім символом, що зустрічався на нашій території з найдавніших часів. Його шанували як магічний знак свого роду, оберіг. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ  утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність.

Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні. Це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави.

Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів. Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації.

З нагоди цієї дати в Берестівській сільській бібліотеці представлена експозиція  «Тризуб – державний символ України».

четверг, 17 февраля 2022 г.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДАРУВАННЯ КНИГ

 

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Щиро дякую своїм читачам, хто долучився до благодійної справи і подарував бібліотеці книги, а саме: Валентині Помазан, Ніні Шеденко та Лідії Кравченко.

Шановні жителі села, чекаю вас у нашій бібліотеці.


 

среда, 16 февраля 2022 г.

АФГАНІСТАН БОЛИТЬ В ДУШІ МОЇЙ

 

Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям.

П’ятнадцяте лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився рахунок втрат наших солдатів, військовослужбовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали – “Мамо, я живий…”.

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива і гірка. 33 роки що пройшли, об’єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

Україна втратила близько 4 тисячі молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 залишилися в полоні або пропали безвісти.

Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганістану синів України.

Нині в Україні живе 150 тис. колишніх воїнів-афганців. Те покоління знає ціну життя, дружби, єдності, воно зберегло військову відданість і братерство. Ще досі тим, хто пройшов крізь афганське пекло, сниться, як горіли небо і земля, нестача води і гарячий пісок навкруги, або гори, в яких не пройти. Ковток води цінувався, як золото.

Сьогодні у Берестівській сільській бібліотеці, разом із клубними працівниками, була проведена зустріч із воїнами-афганцями «Афганістан болить в душі моїй». Про ті страшні та незабутні дні війни ділилися спогадами воїни-афганці: Анатолій Науменко та Михайло Береза – жителі с. Берестівка, уродженці с. Панасівка. Колишні воїни відповідали на численні запитання присутніх. Дякувати Богові, що наші земляки не поповнили списки полеглих воїнів і тих, хто пропав безвісти.

Ми низько схиляємо голови перед матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули. Нашим воїнам-афганцям бажаємо миру, душевного спокою, злагоди, щастя, добробуту в нашому великому домі – Україна.

У Берестівській сільській бібліотеці-філії також представлена виставка-реквієм «Вогненними дорогами чужих країн».




вторник, 15 февраля 2022 г.

ДИВОВИЖНЕ ПОЧУТТЯ – КОХАННЯ

 

Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе.

«Дивовижне почуття – Кохання» - під такою назвою сільський  бібліотекар, разом із директором будинку культури провели розважально-пізнавальну годину для учасників клубу за інтересами «У колі друзів» присвячену Дню Святого Валентина.

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Мандруємо стежками кохання». Бібліотекар розповіла про  історичні факти виникнення Дня Святого Валентина та «валентинок». Кожин з учасників мав змогу вибрати собі «Валентинку» із передбаченнямим. Потім учасникам заходу були запропоновані вікторини: «Справи сердечні», «Кохання – це…», «Назви пару закоханим». Конкурси та ігри: «Поцілуночки», «Що означає мій погляд», «Інтерв’ю», «Переверни», музичні: «Не мішай мені співати», «Серенади про кохання», «Продовжи пісню» та ін.

Всі залишилися у гарному настрої. З чудовими емоціями покидали захід...








четверг, 10 февраля 2022 г.

МАНДРУЄМО СТЕЖКАМИ КОХАННЯ

 

Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів...

Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.

До свята всіх закоханих, Дня Святого Валентина,бібліотекар підготувала літературний фреш «Мандруємо стежками кохання», на якій представлені твори присвячені темі кохання. Адже у всі віки письменники – лірики описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою. У всі віки створювались хвалебні літературні гімни коханню, що стали прекрасними шедеврами.

То ж запрошую всіх бажаючих завітати до бібліотеки і взяти прочитати книгу для душі українських письменників-класиків та твори сучасних українських письменників.

А ще 14 лютого – Міжнародний день дарування книг. То ж запрошую всіх бажаючих долучитися до акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Чекаю на своїх шановних читачів.