субота, 23 листопада 2024 р.

І ПАМ’ЯТІ СВІЧА НЕ ЗГАСНЕ

 

Щороку у четверту суботу листопада Україна та світ згадують мільйони жертв, які померли від штучного Голодного Мору!

Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації, адже в наш час Росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Цього дня берестівчани вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні. Був проведений віраж у минуле «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, памʼятаємо завжди»,  переглянули виставку-реквієм «І пам’яті свіча не згасне», поклали квіти до памʼятного знаку жертвам голодомору та вшанували памʼять померлих хвилиною мовчання.






четвер, 21 листопада 2024 р.

І ЗУПИНИЛОСЬ СЕРЦЕ МОЛОДЕ,ЩОБ ВІЧНО БИЛОСЬ СЕРЦЕ УКРАЇНИ

 

Щороку, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні.

Цього дня бібліотекар та працівники будинку культури провели історичний спогад «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України». Всі присутні згадали події тих років, переглянули документальний фільм «Революція Гідності:хронологія подій», а також ознайомились із виставкою-пошаною «Майдан. Простір гідності, свободи та єднання».



вівторок, 12 листопада 2024 р.

ОСТАП ВИШНЯ – ЧАРОДІЙ СМІХУ

 

Сьогодні, 13 листопада, виповнюється 135 років від дня народження українського письменника-сатирика Остапа Вишні. Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.

Берестівська сільська бібліотека-філія пропонує переглянути виставку-портрет «Остап Вишня – чародій сміху».


субота, 9 листопада 2024 р.

СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ ТА НЕ СПІЙМАВ…

 

9 листопада день памʼяті Григорія Сковороди.

А 3 грудня відзначатимемо 302 роки від дня народження геніального українця.

І через три сотні літ великий син українського народу, мислитель, філософ, письменник і педагог Григорія Сковорода залишається для нас сучасником, чиї мудрі поради допомагають і, переконані, ще неодноразово стануть у пригоді нашому народу. Мудрість, яку він проповідував, не має часових обмежень, і зараз в часи новітніх складних випробувань для України, набуває особливого значення для кожного з нас.

У Берестівській сільській бібліотеці-філії діє виставка-портрет «Світ ловив мене та не спіймав…»