вторник, 12 ноября 2024 г.

ОСТАП ВИШНЯ – ЧАРОДІЙ СМІХУ

 

Сьогодні, 13 листопада, виповнюється 135 років від дня народження українського письменника-сатирика Остапа Вишні. Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.

Берестівська сільська бібліотека-філія пропонує переглянути виставку-портрет «Остап Вишня – чародій сміху».


суббота, 9 ноября 2024 г.

СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ ТА НЕ СПІЙМАВ…

 

9 листопада день памʼяті Григорія Сковороди.

А 3 грудня відзначатимемо 302 роки від дня народження геніального українця.

І через три сотні літ великий син українського народу, мислитель, філософ, письменник і педагог Григорія Сковорода залишається для нас сучасником, чиї мудрі поради допомагають і, переконані, ще неодноразово стануть у пригоді нашому народу. Мудрість, яку він проповідував, не має часових обмежень, і зараз в часи новітніх складних випробувань для України, набуває особливого значення для кожного з нас.

У Берестівській сільській бібліотеці-філії діє виставка-портрет «Світ ловив мене та не спіймав…»


суббота, 26 октября 2024 г.

МОВА – НАША ЗБРОЯ

 

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

 27 жовтня Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.

Традиційно, до відзначення Дня української писемності та мови, у Берестівській сільській бібліотеці-філії  оформлено книжкову виставку-інформацію «Мова – наша зброя».



четверг, 3 октября 2024 г.

ЦЕЙ ЦІКАВИЙ СВІТ ТВАРИН

 

4 жовтня світова спільнота відзначає День захисту тварин. Він особливий для всіх, хто по-справжньому любить, цінує і розуміє природу. Це свято покликане привернути увагу людства не лише до власних проблем, але й згадати про інших мешканців планети.

У Берестівській сільській бібліотеці-філії розгорнута виставка-знайомство «Цей цікавий світ тварин».


понедельник, 30 сентября 2024 г.

ГОРДІСТЬ І НАДІЯ НАЦІЇ – ЇЇ ЗАХИСНИКИ

 

1 жовтня в Україні відзначають велике державне свято – День захисників і захисниць України. Воно збігається з Днем українського козацтва та великим церковним святом – Покровою Пресвятої Богородиці.

День захисників і захисниць України – свято, яке має велике значення для нас. У цю дату ми вшановуємо військових і кожного українця, хто нині потом, кров'ю і, на жаль, життям метр за метром відстоюють і звільняють рідну землю.

В умовах війни ми стали цінувати ще більше наших захисників та захісниць. Щоранку українці дякують ЗСУ за можливість прокинутись у своєму ліжку. Тож неможливо залишити наших войнів без свята....

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої Вітчизни! Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я, перемог і щастя! Нарешті мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас дорогі наші захисники і захисниці!

Сьогодні ми приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та вшанували пам’ять наших захисників.

У Берестівській сільській бібліотеці-філії розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Гордість і надія нації – її захисники».




понедельник, 16 сентября 2024 г.

ЛІТЕРАТУРНІ ОБРІЇ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

 

17 вересня виповнюється 160 років від дня народження видатного письменника Михайла Михайловича Коцюбинського.

Українська література дуже глибока та багатогранна. Кожен письменник чи поет доповнює її новими творами, що надовго залишаються в серцях читачів. Одним з таких є Михайло Коцюбинський. Він є класиком української літератури, вивів національну літературу на європейський рівень та урізноманітним її багатогранними напрямками.

“Тіні забутих предків”,  “Фата моргана”,  “Intermezzo”,  “Персона грата”, “Коні невинні” – стають вершиною творчості письменника. Ці твори завойовують величезну популярність в Україні і далеко за її межами, їх перекладають багатьма мовами світу і знімають художні фільм.

З життєвим та творчим шляхом цього письменника можна ознайомитись, переглянувши виставку-портрет «Літературні обрії Михайла Коцюбинського».


четверг, 12 сентября 2024 г.

ПАМ’ЯТЬ НЕ ВМИРАЄ У ВІКАХ

 

Сьогодні, 13 вересня, наше село Берестівка було звільнено від нацистських окупантів під час Другої світової війни.

У цей день низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто відав власне життя за свободу у роки Другої світової війни. Берестівська сільська бібліотека-філія пропонує переглянути виставку-спомин «Пам’ять не вмирає у віках».

Зараз в Україні знову вирує війна, яка знову руйнує міста та села, забирає тисячі людських життів. Але ми віримо у нашу Перемогу!



пятница, 9 августа 2024 г.

МОЛОДІСТЬ – НЕПОВТОРНА ПОРА В ЖИТТІ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ

 

12 серпня  Україна відзначає День молоді. Це свято юності, літа і позитиву – гарна нагода привітати юнаків і дівчат, а також всіх, хто молодий душею. Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

Це свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею.

Тому сьогодні, 10 серпня, у Берестівському будинку культури зібралися учасники клубу за інтересами «У колі друзів» на святкову конкурсно-розважальну програму «Молодість – неповторна пора в житті кожної людини».

Нажаль не всі учасники мали змогу прийти на це свято. А присутні із задоволенням брали участь у конкурсах і отримали заохочуючи подарунки.

Дякуємо учасникам.




понедельник, 29 июля 2024 г.

ГЕРОЇ НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНИ

 

Два роки тому, в ніч з 28 на 29 липня 2022 року на території колишньої колонії в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області пролунав вибух. Окупанти підступно вбили щонайменше 53 захисників Маріуполя. Росіяни підірвали барак в Оленівці, куди напередодні перевели 193 військовополонених азовців.

 В будівлі утримували українських військовополонених, які вийшли у травні з території заводу "Азовсталь".

До цієї трагічної дати в Берестівській сільській бібліотеці-філії підготовлена виставка-вшанування «Герої нескореної України».



понедельник, 8 июля 2024 г.

КОНОТОПСЬКА БИТВА – ЗВИТЯГА ПРАЩУРІВ ВЕЛИКИХ

 

Конотопська битва 9 липня 1659 року одна з найславніших звитяг українського (та кримськотатарського) воїнства над московитами. Це яскравий приклад перемоги української зброї, коли союзна козацька армія завдала нищівної поразки російським загарбникам. Вже у сучасній війні за Незалежність Конотоп пережив місячну блокаду росіянами, а населені пункти Конотопського району регулярно зазнають ворожих обстрілів.

До 365 річниці Конотопської битви у Берестівській сільській бібліотеці-філії  розгорнута виставка-репортаж «Конотопська битва – звитяга пращурів великих».



среда, 26 июня 2024 г.

ЗЕМЛЕ, РАДІСТЮ УМИЙСЯ, ДО НАС ПРИЙШЛА ЗЕЛЕНА ТРІЙЦЯ

 

День Святої Трійці вважається одним із найбільш шанованих християнських свят у церковному календарі: його урочисто відзначають як християни західного, так і східного обряду. Трійця, або ж П'ятидесятниця, відзначається на п'ятдесятий день після Великодня. Цьогоріч вона припадає на 23 червня.

Традиції святкування не втрачені в наш час, а відроджуються. Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Отож, традиційно в кожній українській родині шанобливо зберігають та намагаються передати своїм дітям і онукам всі знання, які лишили нам у спадок предки.

З нагоди Зелених свят працівники культури провели фольклорний калейдоскоп «Земле,радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця»

Як підготуватися до Трійці? Що не можна робити в цей день? Чим пригощати? Що можна саджати в городі? Які прикмети та повір’я існують на Трійцю?  Про все це дізналися учасники клубу за інтересами «У колі друзів».

Також переглянули книжкову виставку «Зелене свято у травах іде».





суббота, 1 июня 2024 г.

ЩАСЛИВА ДИТИНА – КВІТУЧА УКРАЇНА

 

У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини й рідний край.

Сьогодні у Берестівському СБК працівниками культури була проведена конкурсно-розважальна програма «Щаслива дитина – квітуча Україна».

Діти ознайомилися із історією виникнення цього свята. Відгадували загадки та показували свої знання, змагаючись у вікторинах. Весело та гамірно грали в цікаві ігри, а родзинкою заходу стала святкова лотерея. Кожна дитина отримала невеличкий подаруночок на згадку про цей літній, сонячний день.

Спонсорами свята виступили відділ культури та туризму Липоводолинської селищної ради та місцевий фермер Карпець Микола Ілліч, за що ми їм щиро дякуємо!








пятница, 31 мая 2024 г.

ДИТИНСТВО – КРАЇНА МРІЙ ТА ПРИГОД

 

День захисту дітей – яке чудове свято!

Усіх дітей Землі ми хочем привітати.

Хай світить сонце всім, грайливий м’ячик скаче,

Від болю і образ нехай ніхто не плаче.

Діти – це ясне сонечко, це тепло, це повітря, це кохання, це життя. Діти –  це найголовніший скарб.

То ж хай буде у світі мир, хай всіх нас вітає кожного дня привітне сонечко, хай цвіте на личках дітей радісна усмішка і хай дзвенить веселий дитячий сміх.

У переддень свята Дня захисту дітей у дитячому садочку була проведена спортивна розвага «Дитинство – країна мрій та пригод» , де діти брали участь у естафетах, флешмобі "Подаруй сердечко друзям"  та конкурсі дитячого малюнка на асфальті "Все буде Україна!"







четверг, 16 мая 2024 г.

ЧАРІВНИЙ СВІТ ВИШИВАНКИ

 

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ –

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ!

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. В цьому році воно припадає на 16 травня.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка також символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є візиткою нашої країни, невід’ємним елементом гардеробу майже кожної людини.

У цей день у дитячому садочку бібліотекар провела етно-коктейль «Чарівний світ вишиванки». Діти грали у різноманітні ігри: «Яка наша Україна» та «Яка наша мова»,  «Що потрібно для вишиванки», «Від ниточки до орнаменту», «Символіка кольорів у вишиванці», «Знайди та обведи вишиванку», «Знайди силуети вишиванки», «Збери вишиванку та знайди їй пару»,складали тематичні віршовані рядки.