пятница, 26 февраля 2021 г.

ГОРИТЬ ЗОРЯ ЇЇ ПОЕЗІЇ НАД КРАЄМ

 

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Косач-Квітки) (1871-1913), яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.

Інтереси Лесі Українки були дуже широкі: поезія, драматургія, проза, літературна критика, публіцистика, історія, етнографія й фольклор, музикознавство. В усіх цих різноманітних ділянках духовного життя українського народу вона стояла на рівні передових ідей свого часу.

Силою таланту і духу, вона навчилась приборкувати нестерпний фізичний біль, а її гостре як криця слово,  гартує волю і характер українців в часи тяжких випробувань.

 До пам’ятної дати, у Берестівській сільській бібліотеці-філії представлено книжково-ілюстративну виставку «Горить зоря її поезії над краєм», на якій представлено твори та матеріали про життя і діяльність поетеси.



четверг, 18 февраля 2021 г.

РІДНОЇ МОВИ ВЕЛИЧ І КРАСА

 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.

Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Берестівська сільська бібліотека-філія пропонує переглянути мовознавчий калейдоскоп «Рідної мови велич і краса».

 


ЖИТТЯ ОБІРВАНЕ НА ЗЛЕТІ

 

Щорічно, 20 лютого, ми відзначаємо День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2014 року на Майдані загинуло 49 осіб, за час Революції Гідності – 98 майданівців, Героїв «Небесної сотні», відвагою, силою духу і стійкістю яких захоплюватиметься не одне прийдешнє покоління.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише починав жити…

Мирні солдати Майдану, наші «Ангели сьогодення, Небесна сотня на варті. Вона поруч, поруч з нами. «Життя обірване на злеті» - таку назву має книжкова виставка, присвячена цій даті.






 

понедельник, 15 февраля 2021 г.

РОБОТА БІБЛІОТЕКАРЯ

 

Робота бібліотекаря полягає не лише в тому, щоб видати книгу у стінах закладу. Адже є й такі жителі, які люблять читати, але не в змозі відвідати книгозбірню. Тоді бібліотекар сам поспішає до вдячних читачів.

Такими цінителями книги в с. Берестівка є сім'я пенсіонерів Михно Ольги Миколаївни та Миколи Олександровича. Вони цікавляться літературою на різну тематику. За першою необхідністю працівник бібліотеки залюбки поспішає забезпечити книгами та періодичними виданнями цих читачів.

Уже за цей рік даним подружжям прочитано 18 книг та 33 періодичні видання.






пятница, 12 февраля 2021 г.

АФГАНІСТАН – ПАМ’ЯТЬ І ВІЧНИЙ СМУТОК

 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Афганська війна – одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж  Друга світова.

1979 - 1989 роки. Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні.

В с. Берестівка, на даний час, також  проживає два воїни-афганці: Михайло Береза та Анатолій Науменко.

 В бібліотеці оформлена книжкова виставка-реквієм «Афганістан пам’ять і вічний смуток», де читачі  мають можливість ознайомитися з літературою, у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події.



КОХАННЯ РУХАЄ СВІТ

 

                                       Найбільша з нагород – любов!  
                                                   Чи скарб дорожчий хтось знайшов? 
                              А з нею хоч і бідний ти, 
                                    Сміливо йтимеш до мети!!!

І дійсно любов додає впевненості у собі і власних силах, змушує перебороти неможливе, надихає на добрі справи і вчинки. Вона – основа стосунків між людьми, вона приносить комусь щастя і спокій, комусь розчарування і біль, але нікого не залишає байдужим.

Саме цьому загадковому почуттю, яке з’являється не звідки і зникає без попередження, присвячений караван романтичних історій «Кохання рухає світ».







понедельник, 1 февраля 2021 г.

ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ

 

Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

До цієї дати Берестівська сільська бібліотека-філія  підготувала книжкову виставку-пам’ять «Герої нашого часу».