пятница, 31 марта 2023 г.

МАЙСТРИ ПОСМІШКИ

 

Достовірно не відомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Свято Гумору – цей чудовий весняний день не внесено ні в які календарі знаменних чи всенародних свят, але його святкують в багатьох країнах світу. В деяких країнах 1 квітня називають – День сміху, в інших –

 День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються та жартують. Тож будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів та забавних віршиків. На розіграші не ображайтеся, а відповідайте тим же. Адже сміх продовжує життя! 

До цього дня у Берестівській сільській бібліотеці розгорнута книжкова виставка-гуморина «Майстри посмішки».



среда, 8 марта 2023 г.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ

 

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка.

Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник.

Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Берестівська сільська бібліотека-філія запрошує переглянути виставку-портрет «Тарас Шевченко відомий і невідомий».

 

вторник, 7 марта 2023 г.

ЖІНКА. ВЕСНА. КОХАННЯ. ВСЕ ДЛЯ НЕЇ

 

Жінка – вона унікальна,

Тендітна як перша у світі роса,

Вона неповторна, тобою бажана,

Наповнена світлом, теплом як весна….

Щороку, коли сонце виходить на весняну орбіту, від подиху теплих вітрів зацвітають проліски, ми відзначаємо свято весни, надії і любові. Цього дня ми вітаємо жінку, від якої пішло все прекрасне не землі.

8 березня, у Міжнародний день прав жінок і миру, працівники будинку культури та сільський бібліотекар провели тематичний вечір-зустріч «Жінка. Весна. Кохання. Все для неї». На цей захід були запрошені матері та дружини воїнів ЗСУ нашого села.

Для них була проведена концертна програма, конкурси та вікторини.

А також присутні ознайомились з виставкою картин Любові Яременко «Прийшла весна, діждемося й перемоги».



понедельник, 6 марта 2023 г.

ЖІНОЧІ ГОЛОСИ УКРАЇНСЬКОЇ СУЧАСНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Бути письменницею – це особлива праця. Дуже важливо правильно донести до читачів свої думки. Іноді можна почути твердження, що вся культура є чоловічою. З цим важко погодитись.

В український літературі жінки-письменниці з'явилися тільки у ХІХ столітті. Це Леся Українка, Ольга Кобилянська, Марко Вовчок. Відтоді жіноча літературна творчість стає більш звичним явищем.

Сьогодні з’явилося надзвичайно яскраве і на диво численне сузір’я жінок-письменників та літературознавців, які докорінно змінили образ сучасної української літератури. Більше того, у багатьох відношеннях це нове талановите покоління жінок виявилось набагато радикальнішим, сміливішим та ближчим до західних ідей, ніж чоловіки.

Жінка, здебільшого, хоче читати про те, що її хвилює в даний час і що їй до душі. А хто може краще зрозуміти жінку, як не сама жінка, та ще й українська, з притаманним тільки їй менталітетом. Напередодні весняного свята Міжнародного дня прав жінок і миру, у Берестівській сільській бібліотеці-філії відкрилась книжкова виставка-знайомство "Жіночі голоси української сучасної літератури". То ж запрошую Вас до світу сучасної української літератури, автори якої – жінки.